הכל על ריהוט מראטן טבעי - NVL
משלוח עד הבית חינם ב מעל 199 ש"ח. בשל עומסים, זמן הספקה עד שבועיים.

הכל על ריהוט מראטן טבעי

מה זה ראטן? ראטן הוא אחד משני החומרים המיועדים המשמשים את SIKA DESIGN  בכל פריטי הריהוט שלהם (השני הוא נצרים). אבל, מה עושה ראטן כל כך מיוחד ולמה אנחנו אוהבים אותו כל כך?כמה עובדות:• ראטן הוא  אחד החומרים הטבעיים המהירים ביותר לגדול, ותוך 5-7 שנים הם גדלים מחדש.• 80% ממשאבי הראטן בעולם גדלים באינדונזיה, בסמוך למפעל SIKA DESIGN• ראטן הוא  חזק, גמיש, עמיד, והופך CO2 לאוויר נקי וצח.• לא נעשה שימוש בדבק בייצור רהיטי ראטן, הוא מוחלף על ידי לכה נקי מרעלים

 

ראטן עמיד מאוד  בפני חום, קור, לחות, ותנודות הטמפרטורה והוא אינו נשחק בקלות. הוא גדל כגפן ביערות הגשם, במעלה העצים מהקרקעית, וידוע שצומח על לכמאה מטרים. כיון שראטן גדל על ידי טיפוס על עצים, יש לו תפקיד עקיף בשימור יער הגשם האינדונזי. בתהליך העיבוד, הקנה מלוטש ומודגש למשטח חלק יפה, אשר ניתן ללטשו  במצבו הצהוב הטבעי, או צבוע בלכה בכל צבע רצוי, או ניתן להשאירו עם הקליפה למראה  כפרי יותר.כמו כן, ראטן לא דורש תשומת לב מיוחדת כלשהי. לניקוי שוטף ניתן לנגב עם מטלית, וניקוי יסודי יותר עם  סבון עדין הוא יותר ממספיק. במקרה  שהרהיט מאבד את הברק שלו לאורך השנים, מריחה בשמן רהיטים פשוט יחזיר לו את הברק.ישנה טעות נפוצה כי ראטן הוא פשוט סוג של במבוק – אבל זה לא נכון. במבוק לא מתכופף, ואילו ראטן גמיש,  במבוק הוא חלול, בעוד קש הוא קשיח. בנוסף לכך, ריהוט ראטן עמיד  ויכול לשמש  במשך כמה דורות. רהיטי ראטן עמידים מאוד ויישמרו למשך שנים רבות עם רמה בסיסית מאוד של טיפול.

שלבי ניקוי ראטן:

  1. נקו בעדינות: יש לנקות אבק מרהיטי הראטן  באופן קבוע בעזרת מטלית רכה. לעולם אל תשתמשו במדללי  צבע או בחומרי ניקוי גסים לניקוי רהיטי ראטן או נצרים
  2. ייבשו היטב את הרהיטים: ניתן להשתמש במטלית לחה עם חומר ניקוי רהיטים, אך יש להיזהר שלא לספוג את הרהיטים. אם הרהיט ספוג במים, יש ליבש בחוץ בשמש, אם אפשר. חומר הצמח הטבעי יחזור בדרך כלל לצורתו המקורית, לכן היזהרו לא לכופף אותו בזמן שהוא רטוב.
  3. יש לטפל באופן מיידי בטחב: אם טחב או עובש מתחילים יש להשתמש באקונומיקה חזקה במי סבון לנקות את האזורים שנפגעו. לאחר מכן יש לייבש את הרהיטים מיד
  4. לסובב ריהוט ראטן: סיבים טבעיים יכולים לדהות באור שמש חזק. זהו תהליך טבעי ולא בהכרח רע. עם זאת מומלץ, אם אפשר, לסובב רהיטים בכל מקום על בסיס קבוע כדי להפיץ באופן שווה את רמת החשיפה לאור. כדאי לעיתים לשקול התקנת תריסים או סוככים כדי להפחית חשיפה קיצונית  לשמש.
  5. לחות: שמרו על הרהיטים הרחק מאזורים של חום קיצוני, אלו עלולים לגרום לעיוות או ליבש מדי את הרהיטים. סיבים צמחיים טבעיים דורשים רמה מסוימת של לחות כדי לא להתייבש ולהתפצל. אם אתם נמצאים באזור יבש במיוחד, מומלץ להוסיף לחות לאוויר עם מכשיר אדים
  6. שימון רהיטי ראטן: אם עקב יובש מוגזם, פיצול התרחש, מומלץ לוודא שלא ייגרם שום נזק נוסף, על ידי טיפול בראטן עם מריחת שמן מבושל או שמנים מבושלים לפשתן ולהעלות את רמת הלחות בחלל בו הרהיט ממוקם.
  7. מנע שקיעה עם כריות:  מושבי ראטן הינם חזקים מאוד ועם זאת גמישים מספיק כדי לספק "לשבת" עליהם בנוחות, אבל הם עלולים לשקוע לאורך זמן. ברוב המושבים משתמשים גם בכירות, אלו לא רק  הופכות את הישיבה נוחה יותר, אלא גם משמשים לפיזור משקל באופן שווה על פני השטח.
  8.  ריהוט ראטן לעומת ריהוט במבוק – מה ההבדל?9.  טעות נפוצה היא כי במבוק ורהיטי ראטן הם אותו הדבר. ראטן ובמבוק הינם חומרים שונים באופן דרסטי.  עם זאת, מדריך מהיר זה יסייע בהבנת ההבדלים בין השניים:10.  1. במבוק לא ניתן לכופף.  הוא קשה יותר ממהגוני ולא ניתן לעצב אותו  להיות מעוקל.11.  2. ראטן הוא מוצק ויציב בעוד במבוק הוא חלול.12.  3. למרות היותו אחד העצים החזקים בעולם, הראטן  הוא גמיש וניתן לעצבו וליצור ממנו רהיטים מורכבים מבחינה עיצובית. לכן, דרך פשוטה לבדוק אם מדובר ברהיט ראטן או במבוק היא לראות אם כל הקנים מעוקלים או כפופים, ושמידה וכן, מדובר ברהיטי ראטן.

 

קטגוריות: כללי

כתבות נוספות

עגלת קניות
0

אין מוצרים בסל הקניות.

סכום ביניים: 0
סה”כ לתשלום: 0
מעבר לתשלום
נגישות